Giriş Yap
x
    Şehirler Savaşı Forumlarına Hoşgeldiniz.
Şehirler Savaşı Forumları Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).

DRAGON avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Birlik güçleri ile ilgili düzenleme


Çevrimdışı DRAGON
#1Yıllardır düşünülen fakat bir türlü çare bulunamayan, oyunu gittikçe monotanlaştıran, birlik güçleri ile ilgili düzenleme yapılmasının zamanı geldi de geçiyor bile.

Bilindiği gibi oyunda ki birliklerden en güçlü olanı, maliyeti açısından a6. Daha sonra milan, yüzbaşı vs. geliyor. Bir diğer avantajlı birlik ise, hızından dolayı başçavuş. Bu sebeple, oyuncular ya en güçlü olmak için a6’yı ya da en hızlı olmak için başçavuşu tercih ediyorlar. Bu sebepten dolayı oyun a6 ve başçavuş savaşlarına dönmüş durumda.
Oyun strateji oyunu olmasına rağmen, oyuncuların izleyebileceği pek strateji alternatifi yok. Bu sebeple birlik güç ve hızlarında acilen değişiklik yapılması gerekmektedir. Eminim bu konuda bir çok oyuncunun düşündüğü farklı şeyler vardır. Oyuncular bu başlık altında fikirlerini belirterek oyunun gelişmesine katkıda bulunabilirler.
Benim önerim;

Tüm birliklerin erden stingera kadar aynı güçte olması. Fakat aralarında farklı kombinasyonlar olmalı. Yani bir a6 helikoptere göre güçlü olabilirken, er a6 dan güçlü olabilecek. Fakat helikopter de erden güçlü olacak. Bu sayede bir oyuncu en güçlü birlik xxx ben bundan üreteyim diyemeyecek. Çünkü oyuncu nasılsa a6 helikopterden güçlü ben a6 üreteyim derse, er üreten başka bir oyuncu, ondan daha güçlü olacak. Bu sayede oyuncular tüm birliklerden elinde bulundurmak zorunda kalacak. Eğer birlik güçleri bu şekilde düzenlenirse, meydan savaşları da daha zevkli hale gelecektir. Meydana katılan herkes farklı bir strateji ile farklı birliklerle katılacaktır.

Birlik maliyetleri ise güç üzerinden değil, hız üzerinden yapılmalı. Belirlenen bazı birkaç birlik hızları mesela helikopter, tank vs. aynı hızda diğerlerinden daha hızlı, maliyeti daha yüksek olmalı. Bu hızlı birlikler yanına aldığı bazı birlikleri kendi hızlarına çıkarmalı. Mesela helikopter yanına aldığı yüzbaşı, başçavuş ve çavuşu kendi hızında götürecek. Tank yanına aldığı er, komando ve a6 yı kendi hızında götürecek. Böylece 3-4 birliğin maliyeti hızından dolayı diğer birliklerden daha fazla oluğu için denge bozulmayacak.Burada ki maliyet farkı sadece altın bile olabilir. Burada şöyle bir ayrıntı eklenebilir. Hızlı birlikler için yanına aldığı asker kapasitesi. Mesela 1 helikopter diğer birliklerden en fazla x tane yüzbaşıyı kendi hızında taşıyabilir. Bu şekilde olursa birliklerin hızlı gidebilmesi için o hızlı birlikten de elde bulundurulması gerekir.
Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
 


Birlik güçleri ile ilgili düzenleme konusu
Birlik güçleri ile ilgili düzenleme Konusunun Linki Direk Link
Birlik güçleri ile ilgili düzenleme Konusunun HTML Kodu HTML Link
Birlik güçleri ile ilgili düzenleme Konusu BBCode Linki BBCode Link
Birlik güçleri ile ilgili düzenleme Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sponsor Reklam Alanı