Giriş Yap
x
    Şehirler Savaşı Forumlarına Hoşgeldiniz.
Şehirler Savaşı Forumları Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).

DRAGON avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Maden Üretimleri


Çevrimdışı DRAGON
#1Oyunda pek savaş olmadığı, oyuncuların sürekli tatilde olduğu ve oyunun monotonlaştığı söyleniyor ama, bu konuda kimse çözüme yönelik fikir belirtmiyor. Oyunun monotonlaşmasının nedenlerinden biri de maden üretimleri.
Bir oyuncu hiç savaş yapmasa bile kendi karargahlarında ürettiği madenler ve özellikle tarlalar (verilen savaş artıklarından bahsetmiyorum bile) sayesinde gelişimini rahat bir şekilde devam ettiriyor. H-3 için örnek verecek olursak, 10,000 puan civarında bir oyuncu emek verip savaş yapacağı yerde, tarlalardan rahat bir şekilde gelişimini sürdürebiliyor. Çünkü yapacağı savaştan alacağı maden, tarlalardan aldığı madenin 1/10 u kadar bile olmayacak bunu biliyor. Daha sonra bu madenlerle kendi üretimini arttırarak yine hiç savaş yapmadan gelişimini sürdürmeye devam ediyor.
Bu sebeple maden üretimi sürelerinin ciddi şekilde uzatılması, üretim maliyetlerinin yükseltilmesi, üretim gelirlerinin düşürülmesi fakat aynı zamanda savaş artıklarının arttırılması gerekmektedir.
Bu şekilde aşırı üretim olmayacağı için oyuncular hızlı bir şekilde büyüyemez ve yeni başlayan oyuncuların savaşarak diğerlerini yakalama şansı artmış olur.
Şu an H-3 te sıralamada 10. Sıradayım ve tek savaşım yok. Gerisini siz hesaplayın.
Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
Çevrimdışı gececiaskin
#2
Senin gelişim oranında doğru orantılı olarak düşecektir.Yani Bugün neysen yarında o olacaksın.Bu çözüm olamaz.Üretim arttırılarak online süreni uzatarak sadece aradaki farkı kapatabilirsin.
Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
Çevrimdışı DRAGON
#3
maden üretimlerinin düşmesi tüm oyuncuları, özellikle de eski oyuncuları etkileyecektir. Fakat bu yeni başlayan oyuncular için bir avantaj olacaktır. Eski oyuncular maden üretimlerinden milyonlar kazanırken yeni oyuncular debelenip duracak. Sonra yeni harita açılacak. Sonra haritalar birleştirilecek. Hep aynı kısır döngü.

Maden üretimleri düşerse yüz milyon a6 yerine on milyon a6 ile savaşırsın pek bir şey değişmez. Fakat maden üretimlerinin düşmesi tek başına da yetmez. Haritalara savaş artığı verilmesi, yüksek üretimli tarlalar, reklam madenleri vs. oyunda savaş oranını düşürmekte. H-1 de 50 milyon atık bırakacak hesaba filo kalkmıyor. Oyuncuların gözü o derece tok. Sonra neden savaş olmuyor diye ağlar dururuz. Oyunun ilk zamanlarında tatildeyken üretim devam ederdi. Yakında bu da olursa şaşırmam.
Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
 


Maden Üretimleri konusu
Maden Üretimleri Konusunun Linki Direk Link
Maden Üretimleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Maden Üretimleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Maden Üretimleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sponsor Reklam Alanı