Giriş Yap
x
    Şehirler Savaşı Forumlarına Hoşgeldiniz.
Şehirler Savaşı Forumları Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).

Admin avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oyun Kuralları


Çevrimdışı Admin
#1Lütfen sitemizin kurallarını okumak için zaman ayırın bu ileride oluşabilecek sorunlar açısından önemlidir.                      
Kurallar sitemizi ziyaret eden her kullanıcımız için geçerlidir.


(KURAL 1) :
1. Programsal hataların suistimal edilmesi: Oyuncularımızın bulduğu programsal hataları bize bildirmeleri bizi mutlu eder. Programsal hatalardan faydalanıp herhangi bir mağduriyete sebebiyet veren kişilere karşı sebep olduğu mağduriyete göre yargı mercilerine başvurarak dava açma hakkımız saklıdır yasal işlem uygulanabilir. Programsal hataların kullanılması mağduriyete sebep olmasa bile sitemizi kullandırtmama hakkımızı saklı tutarız.

(KURAL 2) :
2.Aynı oyuncunun aynı haritada birden fazla hesap açması (Multi): Aynı haritada birden fazla hesap açmak yasak değildir fakat kendi hesapları aralarında herhangi bir bağ olması (maden alımı, kendi hesaplarını vurması vs.) halinde gerekli ceza uygulanır. 
Multi tespitinde şunlar uygulanır :
(MADDE 1) : 1.Kez Multi Yaptığında: Düşük puanlı hesaplara el koyulur.Yüksek puanlı hesap 3 veya 7 gün Tatil cezası alır.Yüksek puanlı hesap ne kadar maden aldıysa hesaplanıp gerekli madenler alınır. 
(MADDE 2) : 2.Kez Multi Yaptığında: Düşük puanlı hesaplara el koyulur.Yüksek puanlı hesap 7 veya 10 gün Tatil cezası alır.Ne kadar maden almış olursa olsun her karargahtaki petrol , gıda ve altın kademelerinden 4’er kademe düşülür ve filosunun % 40 oranında eksiltme yapılır.Yapı ve filosunun az olduğu ve oyuncunun üniversite kademelerine madenlerin harcadığı tespit edildiği taktirde , yönetim durumu değerlendirip üniversite kademelerini düşürme hakkını saklı tutar. Caydırıcılığı açısından multi yaparak ne kadar maden kazanıldığı önemli olmadan bu ceza uygulanır. 
(MADDE 3) : 3.Kez Multi Yaptığında: Üçüncü kez multi olaylarına karışması halinde Hesap kapatılır.Fakat Yönetim durumu değerlendirip kapatmama hakkına sahiptir. 
UYARI :Admin istediği multi olayından sonra bulunduğu haritada bulunan diğer ufak hesaplarına ise tekrar multi yapılmaması için hesaba el koyulup bu hesaplar haritaya tarla olarak bırakabilir.

(KURAL 3) :
3.Bilinçli Yenilgi : Oyunda karşılıklı anlaşarak bir oyuncunun başka bir oyuncuyu danışıklı dövüşle yenmesi ve savaş artıklarını toplaması suçtur ve olayı gerçekleştiren 2 hesapta 3 ile 7 gün arasında ceza alır. 

(KURAL 4) :
4.Filo Gönderimleri : Gereksiz Filo gönderimlerinde , Uzun Filo gönderiminde veya Filo gönderip varmadan filoyu çekip aynı şeyi tekrarlayanlar aşağıdaki kurallara göre ceza uygulanır. 
Filo Gönderimlerinde şunlar uygulanır :
(MADDE 1) : Uzun Filo Gönderimi : Amaçsız bir şekilde Uzun Filo gönderimi yasaktır.Altın üyelerde  30 dk , Altın üye olmayan hesaplar ise  60 dk süreyi aşanlar uzun süreli sayılmış olacaktır ve ilk gönderimde 3 gün , Sonraki her davranışında  7'şer gün ceza alır.Birden Fazla oyuncuyu engellemesi halinde kişi sayısı kadar ceza alır.
(MADDE 2) : Gereksiz Filo Gönderimi : Oyuncunun düşündüğü oyuncuyu engellemek amacı ile Online oyuncuya kamyon yollayıp tarla yapıyorum demesi, Oyuncuyu vuramıyor ise  bu oyuncu başka oyuncuya  çok uzun süreli filo çıkamaz 
(MADDE 3) : Kilit için Uzun Filo Gönderimi : Kilit atılacak oyuncuya Uzun Filo gönderimi yasaktır.Kilit atılacak ise destek sisteminden konu açılıp bilgi verildiği taktirde kilit tuttu ise  1 gün ceza verilir , kilidin tutmaması halinde  3 ile 7 gün ( Oyuncuyu kaç saat engellediğine bağlı olarak ceza süresi) değişir ve  buna konuyla ilgilenen adminimiz karar verir. 
(MADDE 4) : Filo gönderip çekmek: Oyuncuya sürekli olarak engelleme amaçlı saldırması , filosunu tekrar çekmesi ve bunu sürekli yapması halinde ilk kez yaptıgında  2 ceza verilir. Tekrarı halinde 3 ile 7 gün arasında ceza verilir. 
(MADDE 5) : Kamyon ile Engellemek: Maksadı Sürekli oyuncuyu engellemek için sürekli oyuncuya gereksiz kamyon göndermesi veya boş karargaha  kamyon göndermesi yasaktır.kurala uymayanlar ilk  1 gün ceza verilir , 2. kez yaptığında  3 gün ceza verilir , 3 ve daha sonraki bu davranışından dolayı 7 gün ceza verilir.Birden çok kişiye yapılırsa 7 ile 15 gün arasında ceza  verilir. 
(MADDE 6) : Geri Hizmet ile Engellemek: Oyuncunun üzerindeki atığa geri hizmeti yollayıp, oyuncunun karargahı taşımasını engellemek amacıyla geri hizmet  göndermek yasaktır.Bu kuralı önemsemeyip sürekli oyuncuyu engelliyor ise ilk  2 gün ceza verilir , 2. Kez  yaptığında 5 gün ceza verilir , Bu duruma devam etmesi halinde 7 ile 15 gün arasında ceza verilir.
UYARI: Üstteki 6 madde için Ceza  verilir fakat  filo hareketlerinin geri çekilmesi uzun sürebilir.Bunu da göz önünde bulunarak şikayetinizi edebilirsiniz.

(KURAL 5) :
5.Savaş : Bir oyuncu başka bir oyuncunun her bir karargahına 24 saatlik süre içinde en fazla  3 kez saldırabilir.(Mukavemet kademesini yükselttiği taktirde her bir kademe bir karargaha bir saldırı hakkı daha eklemektedir.).

(KURAL 6) :
6.İttifak İçi Savaş: Oyuncuların ittifak içi savaş yaparak birbirini vurması  veya birbirlerine maden aktarması halinde , Enkaz ve aktardıkları madenler ellerinden alınır.İki hesaba ise  3 ile 7 arasında ceza verilir. Birbirlerini vurmaları haline Ceza Bilinçli yenilgi olarak değerlenir fakat İttifak içi Savaş cezası da verilebilir. Oyuncuların anlaşarak ittifakdan çıkarıp birbirlerinden aynı şekilde birbirlerini vurması veya maden aktarması halinde aynı şekilde  3 ile 7 gün arasında ceza verilir ve kazançları ellerinden alınır.

(KURAL 7) :
7.Hakaret - Argo: Argo konuşanların hesabı 1 veya 3 gün arasında tatil cezası verilir.

(KURAL 8) :
8.Hakaret - Ağır Hakaret - Tehdit - Küfür: Başka bir oyuncuya hakaret eden oyuncunun hesabı 3 gün tatile alınır tekrarında hesabı kapatılır. Ağır hakaret ,tehdit ve küfür edilmesi durumunda hesap anında kapatılır. Hepimiz eğlence amaçlı burdayız lütfen bunu unutmadan birbirimize saygılı davranalım! 

(KURAL 9) :
9.Genel Pano:
Genel Pano Cezaları :
(MADDE 1) : Hakaret - Argo : Oyuncunun genel panoda uygunsuz bir şekilde argo kelime kullanması veya bir başka oyuncuya hakaret etmesi halinde Argo kelime kullanması halinde 3 gün Genel Pano cezası verilir. Hakaret içeren mesaj gönderdiyse buna 3 gün veya 7 gün Genel Panosu verilir. 1 gün ile 3 gün arasında da  hesabına tatil cezası verilir. 
(MADDE 2) : Ağır Hakaret - Tehdit - Küfür : Oyuncunun genel panoda ağır hakaret ,küfredilmesi ve bir başka oyuncuyu genel panoda tehdit edilmesi kullandığı kelimeye göre 3 - 7 veya  1 yıl Genel Panosu verebilir. Kullandığı kelime veya cümlenin içeriğine göre ceza değişebilir ve hesabına  da  3 ile 7 gün arasında ceza verebilir. 
(MADDE 3) : Tartışmak: Genel panoda  birbirine laf atmak ve genel panonun huzurunu bozanlar  7 gün genel panodan uzaklaştırılır.Bu tartışmaya karışan diğer oyuncular ise 3 gün genel pano cezası verilir. Olayın aşırı derecede büyür ise  hesaplarına da  3 ile 7 gün arasında ceza verilir. 
(MADDE 4) : Uygunsuz içerik Paylaşımı : PornoGrafik içeriklerin Paylaşılması Kesinlikle yasaktır.Genel pano cezası  1 yıl olarak verilir. Paylaştığı mesaja göre hesabına tatil cezası veya  Hesabı kapatma cezası verilebilir.

(KURAL 10) :
10.İsimler Tanımlar : Oyuncu isimleri Karargah isimleri ittifak tanımları ve logosu aracılığı ile küfür tehdit hakaret veya uygunsuz içerik sağlayanların hesabı kapatılır. İttifak tanıtımında, ittifak ismi ya da kullanıcı isminde başka web sitelerinin reklamını yapan kullanıcılar ceza alır. Tekrarı halinde hesapları kapatılır. 

(KURAL 11) :
11.Mesajların Gereksiz Admine iletilmesi : Hesap 1 gün tatile alınır. Tekrarında 3 ile 7 gün tatile alınır. 

(KURAL 12) :
12.Sorgulama: Oyun adminleri kurallara uyulmaması durumunda ceza verirler. Oyuncu hangi sebepten ceza aldığını ceza tablosunda görebilir. Adminler sadece gördükleri kural ihlallerini cezalandırdıkları için ceza almamanız gerektiği yönünde ısrarlarınız karşısında genellikle size yardımcı olmakla birlikte oyun adminleri susma haklarını da kullanabilirler. 

(KURAL 13) :
13.Oyunda oluşacak hatalar: Oyunda oluşacak hatalara karşı, hatanın durumuna göre adminlerimiz insiyatif kullanarak bu hatanın telafisini yapabilir. Geri dönüşü mümkün olmayacak zaralara yol açan ya da başka oyunculara haksızlık olacağı söz konusu olması durumunda adminler hatayı telafi etmeme hakkını saklı tutar.Oyunun hata verip giriş yapılmamasından dolayı yapılan büyük savaşların iptal edilmesi ve her iki tarafın zararları karşılanarak Filo iadeleri ve madenlerin alınmasını gerekmektedir.Bu durumun aynısı sizin başınıza geleceğini unutmayınız.

(KURAL 14) :
14.Diğer oyuncuları oyundan soğutma çabası: Başka oyunculara karşı oyunu aşağılayan ifadeler kullanılamaz. Başka bir oyuncuya gelişimini engelleyecek şekilde saldırılar düzenlenemez. Oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik fiillerin tümü adminler tarafından değerlendirilerek hesap kapama cezası verilebilir. 

(KURAL 15) :
15.Bor Satışları : Bor satışları sadece isteyen kişilere yapılır kimse bor almaya zorlanamaz. Oyunda Altın Üyelere 24 saatlik süre de 1 adet bor dağıtılır.Oyuncu tatilde ise günlük bor hediyesini alamaz.Özel günler veya özel durumlarda oyunculara (sadece toplu olarak) hediye bor dağıtma hakkımız vardır.

(KURAL 16) :
16.Hesap Satışları : Oyuncuların hesaplarını satmaları veya herhangi bir menfaat karşılığında veya ücretsiz olarak devretmeleri yasaktır. Kesin bir kanıt tespit edildiğinde devredilen veya satılan hesaplar kapatılır. Genel Panoda hesap satışıyla ilgili mesaj yazmak 3  ile 7 gün Genel pano cezası verilir.Oyunculara özel mesaj olarak satılık hesap konusunda bilgi vermek admine iletildiği taktirde hesabına 3 ile 7 gün Tatil cezası verilir.

(KURAL 17) :
17.Savaş Artığı Toplama : Savaş artığını başkasının gelişmesini sağlayacak şekilde sürekli başkasına toplatmak multi olarak değerlendirilir. Başkasının artıklarını çalınmasında suç yoktur bu oyunun heyecanı açısından güzel olarak değerlendirilebilir. Bunlar nadiren yaşanabilcek olaylardır. Yaptığı savaşların artıklarını başkasına toplatan kişi ve toplayan hesap multi suçu işlemiş sayılacaktır. 
NOT: Oyuncu Destek sisteminden konu açıp kendi veya ittifak arkadaşının enkazı topladığını bildirmesi gerekiyor.Bildirdiği taktirde madenler paylaştırılır ve ceza verilmez.Fakat oyuncu yönetime  bu durumu bildirmemesi ve tespiti halinde  alınan enkazlara el koyulur ve bu hesaplar 3 ile 7 gün arasında Tatil cezası verilir.

(KURAL 18) :
18.Aynı İP'den Filo gönderimi : İnternet cafe ve büyük networkları düşünerek aynı ip üzerinden oyun oynanmasını herhangi bir kısıtlama getirmeden serbest bırakıyoruz, bununla birlikte aynı ip üzerinden oynayan oyuncuların birbirlerine hangi amaçla olursa olsun filo gönderimini Kural 2 Kapsamında değerlendiriyoruz. 

(KURAL 19) :
19.Kapanan Hesaplar:
Kapanan Hesap Uygulaması:
(MADDE 1) : İstek Üzerine kapanan hesaplar : İstek Üzerine kapanan hesapların eski sahiplerine  geri iade etme hakkını saklı tutar.Başka bir oyuncuya 45 gün sonra bu hesabı verebilir. Hesabın verilmesi zorunlu değildir. 
(MADDE 2) : Admine yazılmış uygunsuz mesajlar : Admine yazılmış küfür , tehdit , argo  ve bu tür durumlarda Hesap kapandıktan sonra eski sahibinin alması söz konusu değildir fakat yönetimin kararıyla geri verilebilir.
(MADDE 3) : Küfür - Ağır Küfür ve Tartışma : Oyuncu  Küfür ,Ağır küfür veya tartışma yüzünden hesabı kapanıgı taktirde , şikayet eden oyuncu affetmediği sürece  hesabı açılmaz.Şikayet eden kişi bu bilgiyi destek sisteminden konu açıp bilgi vermek zorundadır.

(KURAL 20) :
20.Hesap Çalınması : Başkasına ait hesaba hesap sahibinin rızası olmadan farklı yöntemlerle girilmesi yasaktır. Hesaba Giren Kişi 15 Gün Cezaya Çarptırılır. Aldığı madenler kendisinden geri alınır. Mağdur oyuncuya hiç bir şekilde Maden / Filo eklenmez, zararı karşılanmaz. Çalınan oyuna verilen zarara göre adminlerin çalan hesabı kapatma ve el koyma maden silme filo alma ve mağdur oyuncunun zararını karşılama hakkı saklıdır.

ÖNEMLİ NOT : Ceza aldığınızda filo hareketleriniz durmaz. Saldırıyor yada saldırı alıyor olabilirsiniz. O anki filo hareketleri sizin müdahaleniz dışında devam eder. Ancak cezadan sonra hiçbir filo haraketi başlatılamaz.

Yukarıda yazan kurallar daha sağlıklı ve adil bir oyun içindir. Kurallar zaman içinde değişebileceğinden periyodik olarak kontrol etmeniz önemlidir. Oyun yönetimi kayıtlarında gördüğü sebeplerden dolayı ceza verebilir. Oyuncular, bu metni okuyup kabul etmiş sayılır. Şüpheli gördüğümüz hesapları genellikle incelemeye alır müdehale edebiliriz. Sehirlersavasi.com üzerinde açılmış hesaplar kullanımı size tahsis edilmiş mülkiyeti tarafımıza ait hesaplardır.


Kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi :20.03.2015 - 00:00
Oyun Yönetimi

Bunu Beğenenler: MelihAtasever
 


Oyun Kuralları konusu
Oyun Kuralları Konusunun Linki Direk Link
Oyun Kuralları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Oyun Kuralları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Oyun Kuralları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sponsor Reklam Alanı